Doprava

 

Město Kopřivnice se nachází v severovýchodní části ČR, v Moravskoslezském kraji (cca 32 km jihozápadně od Ostravy). Polská hranice se nachází asi 45 km na severovýchod od Kopřivnice a hranice se Slovenskem 40 km na východ.

 

Autem

 

Po dostavbě D1 se z Prahy do Kopřivnice (vzdálenost cca 360 km) dostanete zhruba za tři a půl hodiny. Doporučujeme buďto Exit 462 –Bělotín a pokračovat do Nového Jičína a následně do Kopřivnice. Nově můžete využít také nový sjezd u Studénky a následně pokračovat přes Příbor do cíle. Tato varianta je o několik kilometrů delší, ale zároveň rychlejší a pohodlnější.

Vyhledejste si trasu: maps.google.cz.

 

 

Autobusem

 

Přímé propojení Kopřivnice s většími městy v Česku pravidelnými autobusovými linkami neexistuje. Výjimkou je krajské město Ostrava a větší města v okolí. V ostatních případech je potřeba alespoň jednou přestoupit, a to obvykle v Novém Jičíně, případně v Příboře, neboť těmito městy vedou hlavní dálkové linky.

Vyhledejste si spojení: idos.cz.

 

 

Vlakem

 

Hlavní trať (č. 270) spojující Moravskoslezský kraj se zbytkem Česka vede z Přerova přes, Studénku do Ostravy a dále do Bohumína. Kopřivnice se na tuto trať napojuje místní tratí č. 325 ve směru Studénka – Veřovice. Ve Veřovicích se napojuje na neelektrifikovanou trať č. 323 vedoucí z Valašského Meziříčí přes Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Frýdek-Místek a další do Ostravy (spojení do Beskyd). Asi 18kilometrový úsek ze Studénky do Kopřivnice trvá motorovým vozem přibližně 20 minut.

Vyhledejste si spojení: idos.cz.

 

 

Hromadné odjezdy je možné domlouvat zde.