Ohlasy

KoprCon 2011

KoprCon podeváté naplnil školu žánry sci-fi a fantasy

Kopřivnice (ili) – Deváté setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu a příbuzných žánrů přilákalo o víkendu do Základní školy dr. Milady Horákové rekordní počet návštěvníků. KoprCon je tradičně účastníky hodnocen jako nejlepší con roku, a stejně tak i letos dostál své pověsti díky atraktivnímu programu a hlavně pohodové atmosféře. Jediné, co se organizátorům nepodařilo z předešlých ročníků zopakovat, byly přívaly sněhu.

Takřka nepřetržitý program tvořily přednášky, besedy, videoprojekce, výtvarné happeningy, stolní hry nebo večerní show. Přes všechnu programovou náročnost je kopřivnický con hlavně o setkávání lidí naladěných na stejnou vlnu. Jak uvedl jeden z účastníků: „Je to tady očista ducha i těla, z které žiju celou zimu.“
Zdroj: Kopřivnické noviny číslo 43/2011 ze dne 01.12.2011


KoprConem Kopřivnice ožije už po deváté

KoprCon. Ilustrační foto.

KoprCon. Ilustrační foto. Autor: Deník/Jana Hromočuková

24.11.2011 14:29

Kopřivnice – Jste milovníky filmové, literární a herní fantastiky? Pak byste neměli o tomto víkendu chybět v Kopřivnici. Již po deváté se tam totiž sjedou všichni fanoušci sci-fi a fantasy. Důvodem bude v pořadí již devátý ročník KoprConu, festivalu sci-fi, fantasy a všech ostatních příbuzných žánrů.

Víkendový festival bude od pátku 25. listopadu do neděle 27. listopadu již tradičně hostit kopřivnická Základní škola Dr. Milady Horákové. Letošní ročník, stejně jako všechny předchozí, slibuje nevšední program  a zábavu. Pořadatelé pro účastníky připravili  hned sedm programových linií a v souhrnu více než sto padesát hodin bohatého programu. „Ten bude zahrnovat vše od odborných i humorně laděných přednášek, přes hry a soutěže , diskuze, workshopy, až po výtvarný happening, který patří ke specifickým rysům kopřivnického setkání sci-fistů,“ nastínil průběh festivalu jeho hlavní pořadatel David Macháček.

Vzápětí vysvětlil, proč se rozhodl pro rozvětvený a bohatý programu. „Našim cílem je nejen oslovit něčím zajímavým, ale také pečovat o specifickou a návštěvníky ceněnou atmosféru KoprConu. Ten zůstává jednou z posledních větších akcí pořádaných podle pomalu zanikajícího modelu  fanoušci pro fanoušky,“ sdělil Macháček, který akci ve spolupráci se SFK Radegast Kopřivnice a Czech Star Wars Universe od jejího vzniku organizuje.

Hlavní slovo na letošním ročníku bude mít fenomén Star Wars (hvězdné války), ale na své si přijdou také milovníci Star Treku, Harryho Pottera, japonské kultury a tamní specifické animované tvorby, nebo hráči konzolových, tanečních či stolních her . Klasicky nebudou chybět zajímavé osobnosti. „Tradičně do Kopřivnice zavítá známý spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček, který představí své teorie vzniklé při jeho nedávném zkoumání Voynichova rukopisu, jedné z nejpodivuhodnějších knih světa s fascinujícími vazbami na Česko,“ uvedl organizátor Macháček a pokračoval: „Dalším významným hostem bude také Juraj Maxon, slovenský výtvarník a jeden z nevyhledávanějších ilustrátorů knih žánrů sci-fi, fantasy a horror.“

Program KoprConu neopomene důležité události ze světa hvězdných válek, jako je nedávné vydání celé hexalogie na Blu-Ray nosičích, chystané uvedení filmů v kinech ve 3D nebo aktuální novinky v oblasti vydávání Star Wars komiksů v České republice. „Velkou pozornost budeme věnovat napjatě očekávané hře Star Wars: The Old Republic z produkce BioWare a Electronic Arts. Ta by měla vyjít sice až v druhé polovině prosince, ale my ji na KoprConu už v předstihu velmi podrobně představíme,“ slíbil Macháček.

Úplnou novinkou kopřivnického festivalu bude programová linie zaměřená na stolní hry. Kromě několika přednášek si návštěvníci akce budou moci v připravené herně, a za případné asistence zkušených hráčů, vyzkoušet více než šest desítek herních titulů, včetně atraktivních novinek. „Ve spolupráci s kopřivnickým klubem deskových her jsme navíc připravili dva turnaje ve stolních hrách Ubongo a Carcassone,“ dodal kopřivnický organizátor na závěr.

 

Autor: Jana Hromočuková

Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/koprconem-koprivnice-ozije-uz-po-devate20111124.html


 

KoprCon 2010

MF Dnes: MF Dnes 2010


Novojičínský Region:  Region 2010


KoprCon 2007

Deník BLESK:


Novojičínský Region:

 

Moravskoslezské listy:                                                                          

Mladá fronta DNES: