CSWU
MENU
starwars
FB

Dražba rekvizit ze Star Wars

20. 06. 2017 Přidal Monika Večeřová komentářů

Začátkem června byla hollywoodskou aukční společností Profiles in History zveřejněna informace, že se v nadcházející dražbě, která se bude konat 26. až 28. června v Los Angeles, objeví i původní Lukův meč viděný v epizodách IV - Nová naděje a V - Impérium vrací úder. Rekvizita byla léta v držení producenta právě dvou zmíněných epizod, Garyho Kurtze. Ten k originálu světelného meče, který je neodmyslitelnou ‚putovní‘ součástí ságy – od Anakina, který jej vytvořil, se díky Obi-Wanovi Kenobimu dostal k Lukovi a v současné době jsou k vidění fotografie z očekávané Epizody VIII - Poslední z Jediů kde jej drží Rey – přikládá vlastnoručně podepsaný dopis o autentičnosti předmětu. Společnost odhaduje zisk 150 až 250 tisíc dolarů, v přepočtu tedy něco kolem 3,5 až 6 milionů Korun českých.

star-wars-portfolio-06-2017-ss02.jpg

Do dražby se také dostane droid R2-D2, který se objevil jak v původní trilogii, tak v epizodách I a II. Právě ve zmíněné jednotce R2, která má jen málo přes metr, stvořil herec Kenny Baker legendárního R2-D2. Cena se odhaduje minimálně na 23,5 milionů Korun.

leia-556551.jpg

Dražit se bude také původní laminátová helma, ramenní zbroj a hrudní panel z kostýmu Dartha Vadera z Nové naděje pocházející z produkční výroby Lucasfilmu. Odhadovaná prodejní cena se pohybuje kolem 40 až 60 tisíc dolarů (cca 1 milion Korun českých).

xUPk9H6.jpg

Mezi další rekvizity ze Star Wars, které bude možné si koncem června pořídit, se řadí například turbolaserová baterie z Hvězdy smrti, původní plakáty a náčrtky od Toma Junga, fotografie Vaderova kostýmu, náčrtky Y-wingu, X-wingu, Millennium Falconu, chodidlo droida C-3PO, loutka použitá při natáčení scén z Lukova putování na hothském tauntaunovi, či figurína nájemného lovce Boby Fetta v životní velikosti.

img_tauntaun_sm01.jpgstar-wars-boba-fett-life-size-figure-400111-11.jpg

Dražit se mimo jiné bude i několik předmětů ze „sesterské franšízy“ Indiana Jones, a to jeden z cherubínů na Arše úmluvy (Dobyvatelé ztracené archy), nebo samotný Svatý grál (Poslední křížová výprava). Dále je v dražbě k vidění 70 výjimečných předmětů z filmu Titanic (1997), včetně kostýmu Jacka Dawsona ztvárněného Leonardem DiCapriem, meč z filmu Barbar Conan (1982), zbroj z filmu Vetřelci (1986) a smlouva Marilyn Monroe s americkým filmovým studiem 20th Century Fox.

Komentáře