CSWU
MENU
starwars
FB

Jak to bude letos se Star Wars Legem?

08. 03. 2016 Přidal Jiří Budinský komentářů

Možná si stejně jako my říkáte, co se to děje v Legu, že nemám zas tolik modelů, z kterých bych si letos vybral? Pár The Force Awakens kousků a jinak cekem nevýrazná šeď.

V tomto článku si nebudeme popisovat sety, co si nyní můžete koupit v obchodě, ale sety, které se k vám letos teprve dostanou, a myslíme si, že některé budou stát za to.

Začneme rovnou pěkně zostra.

75150 - Vader's TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter

Pokud se vám stýskalo po stíhačce TIE Advanced Dartha Vadera, která vyšla naposledy v roce 2008, nezoufejte, je tady v novém modelu 75150 - Vader's TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter. Jedná se o model z edice Star Wars Rebels, takže A-wing model je výrazně odlišný od toho filmového (jedná se ostatně o ranou verzi stíhačky a tedy vlastně jiný stroj). Spolu se setem se můžete těšit na figurku Vadera, Sabine, velkomoffa Tarkina a povstaleckého pilota.

75149: Resistance X-Wing Fighter

Už loni jsme si mohli zakoupit stíhačku Poa Damerona „Black One", letos k ní přibude i její standardní modro-šedá verze, kterou hojně využívá Odboj. Z figurek nebude chybět Poe Dameron v civilním oděvu spolu s BB-8, které doplní Lor San Tekka, a flametrooper Prvního řádu.

75148: Encounter on Jakku

Pro ty z vás, kteří nemají dost setů z Epizody VII, tu máme celkem standardní kousek. Už teď je jasné, že BB-8 bude asi nejčastější figurka z nové série, protože jej najdeme i zde spolu s Rey. Dostaneme však i mnohem zajímavější figurky. Předně je to Teedo i se svým kybersoumarem a Unkar Plutt.

75151: Clone Turbo Tank

Ačkoli se obecně Lucasfilm snaží spíše odpoutávat od prequelů, několik stavebnic se určitě bude pořád objevovat. Tentokrát je to re-release Clone Turbo Tanku. Stavebnice bude patřit k těm dražším a bude obsahovat figurka Quinlana Vose, Luminary Unduli a standardní vojenské stafáže okolo.

75157: Captain Rex's AT-TE

Jeden z nejpovedenějších letošních modelů vůbec – kráčející kolos AT-TE kapitána Rexe z druhé sezóny seriálu Star Wars Povstalci. Model částečně vychází z původního modelu, ale stejně jako jeho předloha je silně modifikovaný pro potřeby života stárnoucích klonů. Z figurek v setu najdeme kapitána Rexe, kterého doplní Wolffe a Gregor. Za protistranu dostanete inkvizitora Pátého bratra a věční tvůrci imperiální armády dostanou dalšího stormtroopera do sbírky.

Co jste možná nevěděli je, že LEGO vydává vlastní nekanonické Star Wars animované filmy a dokonce přichází s kompletně vlastní Star Wars technikou a postavami, z toho také vychází modely 75147: StarScavenger a 75145: Eclipse Fighter. Puristé jistě nebudou nadšeni, sběratelé ale ocení figurku nájemného lovce Dengara.

A konečně tu máme Ultimate Collector Series modely, na které se každý rok těšíme. Bohužel ty si LEGO střeží o něco lépe, takže máme obrázek pouze jediného a to 75098: Assault on Hoth, který vyjde 30. dubna a zřejmě tak bude spojený s mezinárodním dnem Star Wars. Jedná se vlastně o slepenec všech možných stavebnic s tematikou Hothu. Nalezneme zde základnu Echo, iontové dělo, sněžný spídr a všechny zainteresované figurky. Jedná se o trochu jiný koncept UCS a nejbližší mu je například Ewok Village, která vyšla před několika lety a byla mimochodem představena v ČR.

Možná jste si všimli, že z nabídky obchodů zmizela Hvězda smrti, dioramatická stavebnice, která se držela na pultech úctyhodných 8 let a byla nejdražším modelem v nabídce. Letos zatím víme pouze to, že ji s největší pravděpodobností nahradí model s názvem:
75159: The Death Star a bohužel žádné další podrobnosti nevíme. Můžeme pouze spekulovat, zda půjde znovu o dioráma, nebo spíše celou stavbu podobně jako druhá Hvězda smrti, či zda půjde pouze o re-release s nějakými obměnami. Na CSWU vás však určitě budeme informovat, až se dozvíme víc.

Další modely, o kterých zatím nevíme žádné podrobnosti, jsou 75143: A-Wing Starfighter a 75144: Snowspeeder  v případě Snowspeederu by se mělo opět jednat o Ultimate Collector Series.

Na sklonku roku nás pak čekají modely z filmu Rogue One: Star Wars Story, ale o nich zatím nevíme absolutně nic, ani jejich názvy.

Tak co, těšíte se na nové LEGO? Dejte nám vědět v komentářích, které se vám líbí nejvíc.

Komentáře