CSWU
MENU
starwars
FB

RECENZE: Star Wars Povstalci S02E06: Bratři na Zlomeném rohu

10. 11. 2015 Přidal CSWU komentářů

Když se mladý Jedi Ezra vydá prozkoumat nouzový signál z lodi Zlomený roh, nachází zde čekat někoho velice nečekaného: legendárního piráta Honda Ohnaku. Ale jaké jsou jeho úmysly?.

Za touto epizodou stojí nováčci Saul Ruiz (režie) a Bill Wolkoff (scénář).

 

Hodnocení Pavla Klimeše:

Pamatuji si, že po ukončení seriálu Klonové války a oznámení Povstalců, který ho měl nahradit, byla jednou z nejpalčivějších otázek, zda uvidíme některé přeživší postavy i v novém seriálu. Tvůrci odpovídali spíš vyhýbavě, ale již trailer na druhou sezónu ukázal, že tomu tak bude. Zatím jsme se dočkali (v jistém smyslu) Luminary Unduli, Ahsoky Tano a kapitána Rexe a jeho dvou klonovaných přátel. Nyní přišla řada na další důležitou postavu a tím je v tomto opět lehčím příběhu pirátský kapitán Hondo Ohnaka. Tedy ne, že bych Honda neviděl rád, patřil koneckonců k mým oblíbeným postavám, ale v tomto díle na mě jeho jednání i okolnosti jeho přítomnosti působí značně vykonstruovaně a jednoúčelově. K dovršení všeho je v tomto příběhu přítomen i devaronianský gangster Cikatro Vizago (který má v Povstalcích úlohu podobnou jako měl Hondo v Klonových válkách), jehož úloha zde působí ještě divněji. A posledním dílem skládačky je jablogianský zločinecký šéf Azmorigan. Ano, mít tyhle všechny tyhle pochybné živly pohromadě je zajímavé (škoda, že se neobjevil i skutečný Lando) a stejně tak i řada drobných „Star Wars geeky“ detailů, ale ty jsou skoro v každém díle a epizodu to nespasí. A zvláště zlověstný dluh, který má Ezra u Vizaga, se vyvine velmi „podivně“. Vlastně je prapodivné i celé jednání Ezry samotného, který je kromě Choppera jediným zástupcem lothalských rebelů po většinu tohoto sólového dobrodružství. Máme tu opět příběh Ezry na určitém rozcestí, kdy se rozhoduje, jakým směrem se bude jeho život dál ubírat. Jenže tohle už jsme viděli v první sezóně a skončilo to tím, že se rozhodl pro cestu Jedie. Celkově vzato mi epizoda i přes mnoho humorných momentů přišla jakoby vytržená z kontextu a jediným jejím účelem jakoby bylo představit další starou známou postavu. Bohužel tak jde o jeden ze slabších dílů seriálu. Doufejme, že další budou lepší…

60 %

 

Hodnocení Jakuba Bergera:

Po předchozích velmi dobrých epizodách přišel opět menší propad. V Bratrech na Zlomeném rohu dostal hlavní roli opět Ezra, a zatímco ostatní členové posádky Stínu shnějí generátory, Ezra jde splatit dluh Vizagovi. Upřímně řečeno, raději bych sledoval Heru a ostatní, jak obchodují na černém trhu, než Ezru, který se rozhoduje, zda u nich zůstat nebo ne. Ale to bychom zřejmě neviděli Honda Ohnaku, kterého si prostě nejde neoblíbit. A to by byla strašná škoda, protože galaktický Jack Sparrow byl úžasný od začátku do konce - stejně jako v Klonových válkách byl skvěle nadabovaný a sázel jednu vtipnou hlášku za druhou a bylo skvělé vidět, že zůstal stále stejný. Mazaný pirát se skvělým smyslem pro humor, který se dokáže ze všeho vykecat. Co se Ezry týče, tak jeho míra otravnosti (jinak to asi nazvat nemůžu) s každým dílem klesá. Přesto mě ale právě tyto díly, které se na něj zaměřují, nikdy moc nebavily. A tady by to zřejmě bylo stejné nebýt jednoho aspektu. A tím byl právě Hondo, který podle mě tuto epizodu dost zachraňoval. Celkově to bylo hodně odlehčené, ale alespoň jsem se mohl zasmát nad Hondovými vtipy a díl tak vidím jako lehký nadprůměr.
70 %

 

Hodnocení Vlastimila Šprty:

Díl, který nezvedne nijak ze židle, ale na druhou stranu ani neurazí. Vtipná vložka v druhé sérii, která má spoustu pěkných momentů a jedno krásné velké cameo. Ačkoli bych to zprvu sám nečekal, za mě:

90 %   

 

Hodnocení Jiřího Budinského:

Je to paradoxní, ale ačkoli jsem očekával, že tenhle díl nebude fungovat, opak byl pravdou. Jednak mě těší propojení Rebels a The Clone Wars a doufám, že ho bude jen víc a víc a také prostě měl takové to kouzlo starých (nejen pirátských) filmů. Hondo je rozhodně zábavná postava a dobře napsané repliky celkově pomáhají relativně odlehčenému scénáři. Vadilo by mi, pokud by tak měly vypadat všechny epizody, ale jedna z mnoha je naopak příjemné osvěžení. Jistě, můžeme si říkat, že je poněkud trapné, že v galaxii s triliony lidí se potkávají pořád ti samí, ale zase buďme realisté, tak to prostě ve filmovém světě chodí. Co mi vadilo na epizodě nejvíc, byla trochu na sílu tlačená linka - Ezra neví, co se životem, tak mu příhoda, která náhodou přesně vystihne jeho dilema, pomůže. To prostě nemůže vyznít na malém prostoru jinak než úplně ploše a zbytečně, což se přesně stalo. Pokud od toho odhlédnu, pak dostávám jenom fajn zábavné repliky a Star Wars verzi pirátské popravy - chůze po prkně, což je vlastně docela v pohodě.

 70 %

Komentáře