CSWU
MENU
starwars
FB INSTAGRAM YOUTUBE SPOTIFY

RECENZE: Star Wars Povstalci S02E19: Zapomenutý droid

19. 06. 2016 Přidal CSWU komentářů

Ve snaze ukrást náhradní díl své původní droidí nohy, se Chopper oddělí od zbytku posádky lodi Stín a následně uvízne na palubě imperiální nákladní lodi. Nevrlý astromech pak potkává inventarizačního droida ve službách Impéria. Stanou se z těchto dvou droidů přátelé, nebo nepřátelé?

Epizodu Zapomenutý droid (v originále The Forgotten Droid) dle scénáře Matta Michnowetze režíroval Mel Zwyer. Níže naleznete recenzi tohoto dílu.

 

Hodnocení Pavla Klimeše:

Jak mě předchozí epizoda Závoj temnoty nadchla, tak mě tento díl spíše zklamal. Je jasné, že po předchozích událostech bylo nutné zvolnit a zejména pro povstalce najít novou základnu. Do toho zde máme další příběh konkrétní postavy, kterou je tentokrát droid C1-10P, přezdívaný Chopper. V tom právě, alespoň pro mě, tkví jádro problému. Choppera mám ze všech nových hlavních postav seriálu rád nejméně a scény, kdy se ještě s Ezrou a Zebem chovají jako tři malé rozjívené děti, patří ke scénám, které bych v seriálu mít vůbec nemusel. Ano, dozvídáme se zde o tomto droidovi více a jeho historie se mi vlastně i docela líbí, ale je těžké zapomenout na Chopperovo psychotické chování. Dynamika jeho vztahu s AP-5 (mimochodem jedná se o starší design „droida z Hvězdy smrti“)  je sice hezká analogie s R2-D2 a C-3PO, ale stejně tak bychom mohli tvůrce nařknout z nedostatku invence (ve skutečnosti je opravdu povedená a upravená analogie vztahu astromech-protokolární droid přítomna v komiksové sérii Darth Vader). Ostatní z posádky Stínu hrají v tomto dílu spíše druhé housle, ale mají posilu v podobě nájemné lovkyně Ketsu Onyo, bývalé Sabininy spolužačky z akademie, která je zde ztvárněna na druhý pokus o něco lépe, než v epizodě Pokrevní sestry. Tato epizoda vlastně není úplně špatná, jen se na ní podepsala vysoká očekávání z minulého dílu a také to, že Choppera nemám úplně v lásce. Pokud však máte tuto obdobu memů s Grumpy Cat ve Star Wars rádi, věřím, že si můžete několik procentních bodů přidat.     

60 %

 

Hodnocení Jakuba Bergera:

Hlavní prostor dostal v epizodě Chopper a byla to zajímavá změna. Už jeho posedlost novou nohou, kterou zahlédl, opět ukázala v plné síle jeho někdy až sobecký charakter, byť chvílemi humorný. Jeho typický druh humoru pak provázel téměř celou epizodu. Ovšem nejpovedenější byl jeho vztah z droidem AP-5. Chvílemi jejich hašteření silně připomínalo dvojici R2 a 3PO. Ve spojení s tím, že oba se účastnili rylothské kampaně za klonových válek a tím, že se nám odhalil další malý kousek z této části Chopperovy minulosti, to bylo skutečně zajímavé. Stejně jako to, když se tito dva droidi „loučili“ na můstku nákladní lodi. A to je další věc, která se mi na epizodě hodně líbila. Novinky jako zmíněná loď či stanice Horizont, která vypadala opravdu zajímavě.

90 %

Komentáře