CSWU
MENU
starwars
FB

Star Wars Povstalci – co nás čeká ve čtvrté řadě seriálu?

16. 04. 2017 Přidal Pavel Klimeš komentářů

Kromě teaseru na Epizodu VIII jsme se na Star Wars Celebration dočkali i prvního pohledu a traileru na čtvrtou sezónu animovaného seriálu Star Wars Povstalci. Oznámení novinek jde pak ruku v ruce s oznámením, že jde o poslední řadu a zřejmě se dočkáme dalšího seriálu situovaného do jiného období. Znamená to také, že se v zájmu uzavření příběhových linek postav dočkáme epičtějších událostí. Trailer můžete zhlédnot zde:

Pojďme se podívat, co nás ve čtvrté a poslední řadě seriálu čeká a nemine.

  • Širší Povstání –  Třetí sezóna nám konečně ukázala tu „starou dobrou“ Povstaleckou alianci. Svůj debut si zde po Bailu Organovi odbyla i nejvyšší velitelka Mon Mothma i „černá ovce rodiny“ Saw Gerrera. Oba posledně jmenovaní se objeví i ve čtvrté řadě, přičemž zřejmě uvidíme i onu roztržku, která Gerreru (mezitím v novém modelu bližším jeho vzhledu v Rogue One) přiměje opustit řady Aliance a založit si vlastní partyzánskou skupinu (jeden z pozdějších tognathských pobočníků, „Dvě trubky“, se také objeví) na měsíci Jedha, což, jak víme, je stav, v němž ho zastihujeme ve filmu Rogue One. Hlasy těchto postav opět dodají jejich filmoví představitelé, tedy Genevieve O'Reilly a Forest Whitaker. V souvislosti se Sawem Gerrerou víme, že bude pokračovat ve svém vyšetřování okolo záhadné imperiální superzbraně. V teaseru jej vidíme u obrovského krystalu Kyber.

capture_04162017_015233.jpg

  • Yavin – Konec třetí sezóny znamenal konec povstalecké „Chopperovy základny“ na Atollonu. Nové působiště Přízraků z lodě Stín je jasné. Jak víme, hlavní základnou by v této době měl být stále Dantooine, ovšem notoricky známá lokace je především měsíc Yavin 4, kam se naše posádka vydá. Na základně v massassiském chrámu je uvítá bývalý agent ISB, Kallus (s novým modelem postavy, mluví stále David Oyelowo).  

capture_04162017_020448.jpg

  • Mandaloriané – klíčovým motivem třetí sezóny byl příběh Sabine Wren, která se rozhodla postavit čelem ke svému mandalorianskému odkazu a za pomoci Temného meče rodu Vizsla se zapojila do dění v rodném sektoru s cílem sjednotit soupeřivé klany. Na planetu Mandalore zavítáme v dílu nazvaném Heroes of Mandalore. Konečně se také objeví již dlouho slibovaná válečnice Bo-Katan Kryze (mluví ji Katee Sackhoff), dobře známá ze seriálu Klonové války.

bo-katan-rebels-season-4-1024x577.jpg

  • Stíhačky – Jednou z nejvíce ikonických lodí ve Star Wars je bezesporu stíhačka X-wing. Ta se, jako zlatý hřeb večera, dostane do rukou rebelů až po A-wingu, novém B-wingu a obstarožním Y-wingu. Při té příležitosti vidíme i Heru Syndullu v nové červené letecké kombinéze. Navíc uvidíme i U-wing z filmu Rogue One, který bude nejspíš používat Saw.

xwings-rebels-season-4-tall-1536x864.jpg

  • Lothal – Návrat na Lothal za účelem zničení tamní imperiální továrny na experimentální stíhačky TIE Defender byl v plánu již na konci minulé řady, leč jistý chisský imperiální velkoadmirál se postaral o to, aby byla odložena. No a tentokrát se na planetu skutečně vypravíme, a to i v utajení, které podniknou Hera a Zeb.

 

  • Thrawn – Nejgeniálnější stratég v řadách imperiálních velitelů neřekl své poslední slovo ve snaze vyhladit povstalce z tváře galaxie. Ani tentokrát na to nebude sám. Kromě jeho elitních umrlčích vojáků (death troopers známí z Rogue One) uvidíme jeho osobního noghrijského strážce Rukha, který byl nepřímo zmíněn v minulé sezóně a který je známý hlavně čtenářům proslulé Thrawnovy trilogie (z kontinuity nekanonických Star Wars Legends). Není bez zajímavosti, že roli Rukha nedostal nikdo jiný než herec Warwick Davis.

capture_04162017_020010.jpg

  • Ztracení velitelé – Zatímco kapitán Rex je v seriálu od začátku druhé řady velice často, po jeho dvou klonovaných společnících, Wolffovi a Gregorovi, se od událostí na Seelosu jakoby slehla zem. Vůbec nic o nich nevíme. Tedy až do včerejška. Výkonný producent seriálu, Dave Filoni potvrdil, že se na tyto dvě postavy dostane právě ve čtvrté sezóně. S tím souvisí i nový model Rexe, který svým maskovacím oblečením připomíná více postavu starého povstaleckého vojáka na Endoru ve filmové Epizodě VI. Je možné, že se tyto dvě postavy časem označí za jednu a tutéž (byť postava z Epizody VI se v Legends jmenovala Nik Sant).

 capture_04162017_015733.jpg

  • Konečně vlci – Výkonný producent seriálu, Dave Filoni je známý svým obdivem k vlkům. Ví se, že se v průběhu let už častokrát snažil do Klonových válek i do Povstalců nějaké „skutečné“ propašovat. Tak tedy povedlo se mu to až v poslední sezóně aktuálního seriálu, kdy v traileru vidíme Kanana v blízkosti obrovského bílého vlka a poté Ezru a Sabine jet na témž vlkovi. Zda má toto zvíře co do činění s tím, že bylo potvrzeno, že Ahsoka Tano žije, se můžeme zatím pouze dohadovat.

capture_04162017_020518.jpg

Čtvrtá sezóna seriálu Star Wars Povstalci má premiéru na podzim 2017.

Komentáře